Szkoła Niepodległa

Podobny obrazW związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkoła Podstawowa w Korszach ubiega się o miano Szkoły Niepodległej.

Konkurs wymaga wykonania wielu zadań. Jednym z nich jest odkrywanie postaci związanych z tworzeniem polskości w danym regionie.

Uczniowie postanowili przybliżyć życie i działalność trzech osób, bardzo ważnych dla naszej korszeńskiej małej ojczyzny: Księdza Stanisława Lachowicza, pana Bolesława Kobusa oraz pani Bronisławy Zinkiewicz. Uczniowie zamierzają przygotować prezentację dotyczącą wymienionych osób.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian
– jeżeli posiadacie i będziecie chcieli udostępnić, zachowane fotografie, dokumenty, wspomnienia lub jakiekolwiek inne pamiątki, będziemy Wam za nie bardzo wdzięczni.

Materiały prosimy przekazywać na ręce opiekuna projektu, pani Małgorzaty Kotkowskiej lub do kancelarii parafialnej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach.

Źródło: Pani Małgorzata Kotkowska
Zdjęcie: https://www.google.pl/search?biw=1366&bih=662&tbm=isch&sa=1&ei=zsz3Wu_VMcfOwQLlhor4Dw&q=odzyskanie+niepodleg%C5%82o%C5%9Bci&oq=odzyskanie+nie&gs_l=img.1.0.0i67k1l6j0l4.9160.12708.0.14433.14.7.0.7.7.0.83.502.7.7.0....0...1c.1.64.img..0.14.545...35i39k1.0.lDWHRKRDKsk#imgdii=EAhywWhVH7QUKM:&imgrc=OGCBuUdoixF0oM: