Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Liturgiczna Służba Ołtarza

Ministrant - to osoba posługująca przy celebracji Mszy Świętej, oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów. Kandydaci na ministrantów po okresie przygotowawczym zostają uroczyście pobłogosławieni do pełnienia funkcji ministranta w Zgromadzeniu Liturgicznym.

W skład Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii wchodzą uczniowie naszej szkoły, szkoły średniej a nawet studenci. Świadczy to o wielkiej kulturze młodego człowieka i zaangażowaniu w życie parafii.

Spotkania formacyjne zwane zbiórkami odbywają się w soboty o godzinie 10.00 dla ministrantów oraz o godzinie 11.00 dla lektorów w Domu Katechetycznym i w kościele. Natomiast w piątki o godzinie 19.15 - pod opieką ks. opiekuna biorą udział w zajęciach sportowych w naszej szkole. W ciągu roku organizowane są różnego rodzaju spotkania, mające na celu wzmocnić wzajemne relacje i utwierdzić ducha wspólnoty.

Opiekunem wspólnoty jest ks. Jarosław Smulski.