Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święta Wielkanocne

         Z komentarza liturgicznego przed Mszą świętą rezurekcyjną 20.04.2014 
"W nocy zebraliśmy się w kościele, aby celebrować liturgię Wigilii Paschalnej. Kontynuacją dziękczynienia jest celebracja sakramentu Eucharystii. W tej Eucharystii pragniemy przede wszystkim rozważać tajemnicę pustego grobu pańskiego oraz uwierzenie Apostołów w zmartwychwstanie swojego Mistrza. To spojrzenie w pusty grób ma być ostatnim, jakie wykonamy skłaniając głowę ku ziemi. Przeżywając tę dzisiejszą Uroczystość postarajmy się ją jeszcze bardziej wyjątkowo przeżyć, gdyż jest to najświętszy dzień obchodów Misterium Chrystusa."

Czytaj więcej...

20 lat Nabożeństw Fatimskich

 Wierni i kapłani parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach podziękowali Bogu za dwadzieścia lat Nabożeństw Fatimskich. Mszę świętą koncelebrowali księża m.in. z Reszla, Sępopola, Kętrzyna, Kinkajm, Sokolicy, Sątoczna, Garbna i Srokowa. Kazanie w czasie mszy wygłosił ks. prałat Janusz Budyn, wieloletni proboszcz i kustosz sanktuarium maryjnego w Korszach. Warto przypomnieć, że to ksiądz prałat był inicjatorem nabożeństw fatimskich w parafii. 

Czytaj więcej...