XI Niedziela Zwykła 18 VI 2017

1. Dzisiaj ofiary do puszki będą przeznaczone na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

2. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału w procesji: Biel Procesyjną, dzieci, młodzież, dorosłych.

3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach Nabożeństwa Czerwcowego.

4. W Czwartek – Dzień Bożego Miłosierdzia – rano przed Mszą świętą będą Godzinki o Miłosierdziu Bożym, a wieczorem w czasie Nabożeństwa Czerwcowego – Koronka do Miłosierdzia. Zgodnie ze zwyczajem w czwartek w oktawie Bożego Ciała błogosławieństwo wianków i ziół. Natomiast na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo dzieci.

5. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezus. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o 8.00. Msza św. za zmarłych ojców o 18.00.

6. Dziękujemy naszym Parafianom za oddanie chwały Bogu przez dekoracje kościoła, przygotowanie naszych ulic, ozdobienie okien naszych mieszkań i ustawienie czterech ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy Urzędowi Miasta za porządki na trasie procesji, Policji, Straży Miejskiej, Strażakom, Kolejarzom, Służbie Celnej, Panu Leśniczemu, Przedsiębiorstwu WIKOM, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Ministrantom i Lektorom, Dzieciom, Młodzieży i Opiekunom Bieli Procesyjnej, Katechetom, Osobom dbającym o nagłośnienie oraz wszystkim, którzy zatroszczyli się o właściwy przebieg uroczystości.

7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Katarzynki z Braniewa. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszki na Dom Zakonny Sióstr Katarzynek.

8. Również w najbliższą niedzielę na godz. 10.00 zapraszamy do Domu Parafialnego Wolontariuszy naszej Świetlicy Caritas na spotkanie podsumowujące rok pracy.

9. Grupa Warmia Reszel - Biskupiec - Korsze zaprasza do udziału w Warmińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się od 30 lipca - 12 sierpnia br. Spotkanie pielgrzymkowe w Reszlu w przyszłą sobotę o 19.00 w domu katechetycznym

10. W przyszłą niedzielę o 11.00 zapraszamy także na Mszę św. w intencji ks. Grzegorza, który kończy posługę duszpasterską w naszej parafii.

11. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz biuletyn parafialny.