Ogłoszenia

• Dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św. przedłużona jest do 12 kwietnia br. Dekretem Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego. W każdej Mszy św. i nabożeństwie może uczestniczyć do pięciu osób. Pierwszeństwo mają ci, którzy zamówili na ten dzień i godzinę intencję mszalną.

• Msze św., które miały być odprawione w czasie rekolekcji (od poniedziałku do środy) o godz. 11.00 , zostaną odprawione w te dni o godz. 18.00.

• Dzień spowiedzi św. z okazji Świąt Wielkiej Nocy będzie wyznaczony i podany do wiadomości w późniejszym terminie. W czasie trwania epidemii spowiedź św. odbywać się będzie w zakrystii. W dni powszednie spowiedź św. 15 min. przed każdą Mszą św. i na życzenie penitentów. W niedzielę spowiedź święta w czasie każdej Mszy św. Można umówić się także telefonicznie na spowiedź świętą.

• W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego, Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam, szczególnie o ustanie epidemii koronawirusa.

• W czwartek Dzień Bożego Miłosierdzia. Rano Godzinki o Miłosierdziu Bożym, wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

• W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 10.00 i 17.30. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację kościoła. Gorzkie Żale w niedzielę o 6.45 i 17.30, a w Parysie o 13.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30.

• W tym miesiącu nie odwiedzamy chorych z okazji pierwszego piątku miesiąca. Prosimy wzywać kapłanów do chorych w sytuacjach naglących i koniecznych.

• W sobotę - pierwszą miesiąca - od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 9.00.

• Msze św. w najbliższy piątek o godz.: 7.00, 10.00, 16.30 i 18.00.

• Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 śpiewane są Suplikacje i odmawiany Różaniec o ustanie epidemii.

• Zachęcamy do modlitwy prywatnej i rodzinnej w naszych domach.

• Dziękujemy za wsparcie finansowe tym, którzy dokonali tego osobiście lub przez konto parafialne. Osoby lub rodziny, które pragną wesprzeć parafię w tym trudnym czasie, mogą to uczynić poprzez wpłaty na konto parafii. Numer konta bankowego znajduje się na stronie internetowej (www.parafiakorsze.pl).

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i wstawiennictwa Świętych Patronów.

• W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Piotr Walczyk i śp. Wanda Anna Świerkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!