Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

20 lat Nabożeństw Fatimskich

 Wierni i kapłani parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach podziękowali Bogu za dwadzieścia lat Nabożeństw Fatimskich. Mszę świętą koncelebrowali księża m.in. z Reszla, Sępopola, Kętrzyna, Kinkajm, Sokolicy, Sątoczna, Garbna i Srokowa. Kazanie w czasie mszy wygłosił ks. prałat Janusz Budyn, wieloletni proboszcz i kustosz sanktuarium maryjnego w Korszach. Warto przypomnieć, że to ksiądz prałat był inicjatorem nabożeństw fatimskich w parafii. 

        Udział we mszy wzięli między innymi przedstawiciele kolejarzy pod przewodnictwem p.Bolesława Tumowskiego oraz strażacy. Po Mszy świętej wierni z duszpasterzami wyszli na zewnątrz świątyni, gdzie rozpoczęto nabożeństwo różańcowe. Uroczystość jubileuszowa pozwoliła też parafianom oraz gościom podziękować ks. prałatowi Januszowi Budynowi za wielką troskę o rozwój duchowy i ludzki jaki włożył przez lata swojej obecności jako proboszcz.