Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święta Wielkanocne

         Z komentarza liturgicznego przed Mszą świętą rezurekcyjną 20.04.2014 
"W nocy zebraliśmy się w kościele, aby celebrować liturgię Wigilii Paschalnej. Kontynuacją dziękczynienia jest celebracja sakramentu Eucharystii. W tej Eucharystii pragniemy przede wszystkim rozważać tajemnicę pustego grobu pańskiego oraz uwierzenie Apostołów w zmartwychwstanie swojego Mistrza. To spojrzenie w pusty grób ma być ostatnim, jakie wykonamy skłaniając głowę ku ziemi. Przeżywając tę dzisiejszą Uroczystość postarajmy się ją jeszcze bardziej wyjątkowo przeżyć, gdyż jest to najświętszy dzień obchodów Misterium Chrystusa."

      W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego liturgia Mszy św. w Korszach rozpoczęła się o godz. 600 procesją wokół kościoła. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Stempkowski- proboszcz parafii, który również wygłosił Słowo do zebranych parafian i gości. Msza św. Wieczerzy Pańskiej przypomniała zgromadzonym, że w tym dniu została pokonana śmierć na rzecz życia.
        W Poniedziałek Wielkanocny znanym zwyczajem jest śmigus-dyngus, czyli wzajemne polewanie się wodą. Po uroczystej sumie ks. proboszcz wdrapał się na wóz strażacki, z którego uczynił zadość zwyczajowi ludowemu.
Radości i wielu życzliwości tego dnia było bez liku