Dane Teleadresowe

11-430 Korsze, ul. Słowackiego 6

nr konta parafialnego: PKO BP 69 1020 3639 0000 8802 0038 5500

Żywność

We wtorek i środę - 3 i 4 marca - w godzinach od 10.00 do 12.00 będzie wydawana żywność Caritas. Zapraszamy!

Zaproszenie na kolejne Dni Fatimskie

Zapraszamy na Dzień Fatimski

13 września 2014
13 października 2014

Przybądź do Sanktuarium
Matki Bożej Fatimskiej
w Korszach, by odczytać
jeszcze raz apel serca Maryi

Plan Dnia Fatimskiego

9:30 I część Różańca świętego.
10:00 Msza św. z nauką dla chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów, rencistów, emerytów. Błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.
16:30 Msza św. z udziałem dzieci
17:15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz II część Różańca świętego.
18:00 III część Różańca świętego.
19:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
20:00 Centralna Msza św. koncelebrowana. Procesja ze świecami, z figurą Matki Bożej Fatimskiej i relikwiami św. Jana Pawła II oraz różaniec pokutny. Po uroczystości możliwość ucałowania relikwii św.. Jana PawłaII

Zapraszają duszpasterze Sanktuarium

Pielgrzymi wyruszyli...

30 lipca 2014/ środa/ wyruszyła Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Modlimy się za wszystkich pątników, a zwłaszcza za Warmię-Reszel. Matko Boża Gietrzwałdzka, Pani Ziemi Warmińskiej- miej w opiece pielgrzymów.

Pielgrzymka do Parysa

Matko Pomocy Nieustającej, pomagaj nam, pomagaj nam. Uproś nam żywą wiarę, grzechów przebaczenie, Ewangelii Jezusa w prawdzie zrozumienie. Wzbudź wrażliwość sumienia, ożyw nas miłością, niech pszenicą dojrzałą serca nasze rosną.

Powyższe słowa modlitwy przyświecały pielgrzymce do Parysa z okazji odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy- patronki tamtejszego kościoła. 06 lipca br., po Mszy św. o godz. 11:00 z Korsz wyruszyła grupa ok. 70 pątników, pod opieką proboszcza parafii, ks. Tomasza Stempkowskiego. Wśród uczestników było 3 kleryków, władze Miasta Korsz, kolejarze i strażacy, młodzieżowy zespół oraz parafianie. Do kościoła w Parysie dotarto po godz. 13, gdzie rozpoczęto Eucharystię. Po uroczystej liturgii wierni wspólnoty lokalnej zaprosili wszystkich na wspólną agapę. Mamy nadzieję, że Piesza Pielgrzymka do Parysa rozpoczyna nową parafialną tradycję.