KOLĘDA 2020

• Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

• poniedziałek - 24 lutego - od godz. 16.00 ul. Mickiewicza 17b,

• wtorek - 25 lutego - od godz. 16.00 ul. Mickiewicza 18a,

• czwartek - 27 lutego - od godz. 16.00 ul. Mickiewicza 18,

• sobota - 29 lutego - od godz. 9.00 ul. Mickiewicza 22.

Zaproszenie na kolejne Dni Fatimskie

Zapraszamy na Dzień Fatimski

13 września 2014
13 października 2014

Przybądź do Sanktuarium
Matki Bożej Fatimskiej
w Korszach, by odczytać
jeszcze raz apel serca Maryi

Plan Dnia Fatimskiego

9:30 I część Różańca świętego.
10:00 Msza św. z nauką dla chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów, rencistów, emerytów. Błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.
16:30 Msza św. z udziałem dzieci
17:15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz II część Różańca świętego.
18:00 III część Różańca świętego.
19:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
20:00 Centralna Msza św. koncelebrowana. Procesja ze świecami, z figurą Matki Bożej Fatimskiej i relikwiami św. Jana Pawła II oraz różaniec pokutny. Po uroczystości możliwość ucałowania relikwii św.. Jana PawłaII

Zapraszają duszpasterze Sanktuarium

Pielgrzymi wyruszyli...

30 lipca 2014/ środa/ wyruszyła Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Modlimy się za wszystkich pątników, a zwłaszcza za Warmię-Reszel. Matko Boża Gietrzwałdzka, Pani Ziemi Warmińskiej- miej w opiece pielgrzymów.

Pielgrzymka do Parysa

Matko Pomocy Nieustającej, pomagaj nam, pomagaj nam. Uproś nam żywą wiarę, grzechów przebaczenie, Ewangelii Jezusa w prawdzie zrozumienie. Wzbudź wrażliwość sumienia, ożyw nas miłością, niech pszenicą dojrzałą serca nasze rosną.

Powyższe słowa modlitwy przyświecały pielgrzymce do Parysa z okazji odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy- patronki tamtejszego kościoła. 06 lipca br., po Mszy św. o godz. 11:00 z Korsz wyruszyła grupa ok. 70 pątników, pod opieką proboszcza parafii, ks. Tomasza Stempkowskiego. Wśród uczestników było 3 kleryków, władze Miasta Korsz, kolejarze i strażacy, młodzieżowy zespół oraz parafianie. Do kościoła w Parysie dotarto po godz. 13, gdzie rozpoczęto Eucharystię. Po uroczystej liturgii wierni wspólnoty lokalnej zaprosili wszystkich na wspólną agapę. Mamy nadzieję, że Piesza Pielgrzymka do Parysa rozpoczyna nową parafialną tradycję.